If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jaké změny přijdou do StarCraft II?

Tvůrci uznávají, že nikdo nehraje za Zergy.

Minulou středu vyšel první větší patch pro StarCraft II: Wings of Liberty, ze kterého hráči Protossů a Terranů velkou radost nemají. Na Zergy se příliš nesáhlo a v budoucnu možná dojde k jejich zlepšení.

Producent Chris Sigaty z Blizzardu se totiž rozpovídal a budoucích patchích a prozradil, že další patch (1.2) se bude zaměřovat převážně na e-sporty. Samozřejmě bude obsahovat také opravy bugů a další změny v balancu jednotek. Přibude také toužebně očekávaný chat a nové funkce do editoru hry.

Podle Blizzardu je ale ošemetné jakkoliv měnit balanc a vývojáři k těmto změnám přistupují velmi obezřetně. Na těch nejvyšších úrovních je dle jejich slov totiž všechno velmi silné. V další patchi se tak spíše zaměří na větší hry a hry 2v2. Do balancu 1v1 her prý nechtějí příliš zasahovat.

Chris se také vyjádřil ke stížnostem hráčů, že Zergové jsou pořád slabší rasou, než Protossové či Terrani. Což není pouhý výkřik hráčů na fórech, ale dokládají to i pravidelné žebříčky 200 nejlepších hráčů StarCraftu II, které vydává sám Blizzard. V těch je totiž Zergů minimum.

„Zergských hráčů máme obecně méně," říká Chris. „Já osobně se vyhýbám hraní za Zerg jak jen můžu, protože jsou pro mě obecně mnohem komplexnější. Zergové, nebo spíše celý ten management larev je pro mě obtížnější, tak si to za ně tak neužívám," dodává Chris Sigaty.

Jak se s komplexností Zergů vývojáři vypořádají, ukáže až čas a další patche. Nelze čekat, že by hra byla po patchi 1.2 perfektně vybalancovaná. Ostatně pro původní StarCraft z roku 1998 vycházely patche ještě donedávna. Do balancu hry jistě zásadně promluví i dva chystané datadisky – Heart of the Swarm a Legacy of the Void.

Comments