If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jaký asi bude Serious Sam 3?

Spousta společného s HD předělávkami.

V rozhovoru pro Game Informer šéf CroTeamu Roman Ribaric potvrdil, že plnohodnotný Serious Sam 3 vyjde v letošním roce, ale až po plánovaném remaku Serious Sam: The Second Encounter HD. Ten bude možné poprvé vidět v pohybu na čínském Expu 2010. Má jít o jednu z osmi her, které si zhruba sto milionů (ne, to není překlep) očekávaných návštěvníků bude moci na místě vyzkoušet.

Serious Sam 3 má právě se Second Encounter HD sdílet spoustu vlastností. A ty unikátní pro třetí díl zase do obou remaků Croteam později implentuje pomocí patche. "Tím mám na mysli především deathmatch, dedikované servery, kooperativní turnajový mód a podobné věci," říká Ribaric. Z toho mezi řádky vyplývá, že trojka by mohla mít shodný engine jako předělávky.

Připomeňme, že Serious Sam 3 byl poprvé oznámen pod křídly 2K Games na jaře 2007, kdy ho tvůrci avizovali spolu s vývojem Serius Engine 3. Vývojáři z Croteamu se o hře tehdy vyjadřovali jako o "vojenské taktické akci", zasazené do současnosti. Teprve o dva roky později autoři prozradili, že trojka upustí zavedený "komiksový" styl hry a pokusí se víc přiblížit realističnosti, ačkoliv na bezhlavé řežbě se nic nezmění. Také vám to nejde dohromady?

Recenzi předělávky Serious Sam The First Encounter jste si u nás mohli přečíst nedávno zde.

Comments