If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jen 10 procent hráčů dokončuje hry

Do tří let nebude singeplayer?

Pokud jste začali hrát nějakou hru a vůbec jste ji nedohráli, nejste sami. Vlastně, takových je většina hráčů.

Keith Fuller pracující pro Activision pro CNN řekl: "Řekli nám, abychom očekávali, že zhruba 90 procent všech hráčů vůbec neuvidí konec naší hry. Někteří se pouze podívají na klip na YouTube."

Společnost Raptr provádí analýzu online služeb a achievementů, a podle nich zjistili, že pouhých 10 procent lidí, kteří hráli Red Dead Redemption od Rockstar, opravdu tuto hru dokončili.

Ve článku spekulují, proč tomu tak může být a největší váhu podle nich má velký rozmach online multiplayeru v poslední dekádě. Zatímco dříve měly hry online část výjimečně, dnes už je to jasný standard.

Také průměrný věk hráčů se zvýšil. Dnes je průměrnému hráči 37 let. Jde tedy o lidi, kteří jsou v pracovním procesu, mají rodiny a jiné koníčky, takže na hraní zase nemají příliš mnoho času.

Možná trošku depresivní je také statistika, že se neustále snižuje počet lidí, kteří hrají singeplayer kampaně. Dlouholetý herní konzultant Mark Cerny dokonce předpokládá, že je dost možné, že u velkých let za pár let singeplayer úplně vymře. A nebude to podle něj trvat nijak zvlášť dlouho - tvrdí, že do tří let. Více v zajímavém článku na CNN.

Tagged With
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments