If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

John Carmack apeluje na politiky

Šéf id Software jde po dvaceti letech volit.

John Carmack neboli zakladatel id Software se k politice moc často nevyjadřuje. Jak ostatně sám říká, zpravidla se věnuje spíš technickým záložistem a v posledních dvaceti letech se o politice pokud možno vůbec nebavil, ba ani nechodil volit.

Jenže nejnovější esej na Carmackově osobním blogu je věnována právě politice. "Odváděl jsem miliony dolarů na daních, aniž by mi to vadilo, a prostě jsem se snažil soustředit na svoji práci. Ale teď se toho hodně změnilo."

"Počítačová firma se o vládu moc zajímat nemusí, ale firma s ambicemi vyrábět raketové lodi už ano. Díky svému projektu Armadillo Aerospace jsem v posledním desetiletí často jednal s nejrůznějšími úřady a zástupci kongresu. Kromě toho jsem založil rodinu a jako otec dvou mladých synů stále víc přemýšlím o tom, jaký bude svět za příštích dvacet nebo třicet let."

Carmack v obsáhlém textu píše o tom, že je založením sice optimista, ale nedělá si naděje ohledně efektivity současné americké vlády. Narozdíl od soukromého sektoru je prý rozhazovačná, nerozhodná a nekontinuální a nepodporuje podnikatele a firmy tak, jak by měla. Pokud by se její představitelé ocitli na řidicích pozicích v úspěšných firmách, prý by je s největší pravděpodobností docela položili.

Na blogu sice nenajdete jasnou zprávu o tom, koho půjde Carmack 2. listopadu v USA volit, vzhledem ke kritice současné vlády a daňové politice je ale zřejmé, že se přiklání k republikánům. Ovšem ne jednoznačně: ideálně by totiž vláda měla přestat dělat většinu věcí, kterými se právě zabývá, a ničemu se nevěnovat. Čím méně zákonů a regulací, tím méně se toho podle Carmacka zkazí. Inu, zajímavý názor.

Celý příspěvek si můžete přečíst na Carmackově blogu.

Tagged With

Comments