If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jurassic Park Adventures

Žoldáci, pašeráci, noční dinosaur a T-rex na lovu.

Nechat hráče bojovat proti prehistorickým dinosauřím potvorám se vždycky zdálo jako dobrý nápad. Proto první hra s nálepkou Jurassic Park vyšla už v roce 1993, ale za celých deset let od zatím poslední Operation Genesis se nikomu z vývojářů nepodařilo látku dostatečně zužitkovat a vytvořit hru, jejíž komerční úspěch by se alespoň přiblížil metě nastavené filmovou trilogií.

Držitel filmové licence Universal má na to svoji teorii: všechny dosavadní hry se příliš brutálně snažily parazitovat na konceptu dinosauří střílečky a neutuchající akce, kdežto původní filmy byly vždy zároveň silnými lidskými příběhy.

Právě proto si Universal pro svoji nadcházející hru vybral ty nejméně pravděpodobné vývojáře Telltale Games, kteří se doposud angažovali především na poli adventur, z poslední doby coby autoři sérií Sam & Max nebo Tales of Monkey Island. Takhle vznikla Jurassic Park Adventures, právě vyvíjená pětidílná akční adventura, která má předcházet chystanému čtvrtému dílu filmu.

Emoce a napětí

S dřívějšími počiny od Telltale budou mít Jurassic Park Adventures společnou epizodickou povahu a důmyslně vybudovaný příběh. Ucítíte drama, zažijete napětí, vytrysknou z vás emoce, ale čas zbude také na humor a odlehčené momenty, slibují autoři. Podle nich se dostatečně seznámíte se všemi postavami a také si bedlivě obhlédnete ostrov, než se všechno změní v peklo.

Což by rámcově odpovídalo povaze prvního filmového Jurského parku, ale pozor - hra nebude kopírovat jeho děj, nýbrž má na něj přímo navázat a pokusit se rozvinout několik motivů, na které už ve snímku nezbylo místo. Vzpomenete si třeba na takovou nenápadnou plechovku plnou embryí, kterou Dennis ztratil v džungli? Co se s ní asi stalo? Co kdyby se kolem téhle nepatrné události postavila celá nová hra?

Ilustrační obrázek z Game Informeru.

Část příběhu se bude s událostmi z prvního filmu přímo překrývat, zažijete to ale z pohledu nových charakterů. Jurassic Park Adventures vás totiž nenechá si zahrát ani za Dr. Iana Malcolma, ani za Alana Granta nebo Ellie Sattlerovou, byť o nich uslyšíte na každém kroku. V průběhu hry se prý setkáte také s hlavním veterinářem parku Garry Hardingem, jeho dcerou a spoustou lidí, kteří nápadně stojí o ztracená dinosauří embrya. Do děje podstatně zasáhnou i obyvatelé ostrova Isla Nublar, kde se hra odehrává, a chybět nebudou ani žoldáci nebo pašeráci.

Jestliže vás překvapil samotný výběr vývojářů, vězte, že Telltale za největší inspiraci při tvorbě hry překvapivě považují akční adventuru Heavy Rain. Pokud s ní mají své dílo srovnat, tvrdí, že Jurassic Park Adventures bude mít trochu lineárnější příběh, ale vaše rozhodnutí mají mít stejně klíčový dopad na další průběh.

Heavy Rain jako inspirace

Ostatně s Heavy Rain bude hra sdílet také základní ovládací prvky, které by v sobě měly skloubit filmový zážitek a přímočarý interface. Jak by se dalo čekat od adventury, spoustu času budete trávit zkoumáním lokací, hledáním předmětů a vedením rozhovorů, čemuž minimalizovaný interface samozřejmě jen nahrává. Navzdory tomu má hra žánrově často sklouzávat k tvrdé a nekompromisní akci, která se bez ukazatelů nábojů nebo intuitivního ovládání asi neobejde.

Na ostrově se totiž pohybuje celá smečka smrtících velociraptorů a na lov prý vyrazí dokonce sám Tyrannosaurus rex. Jde o životu nebezpečné protivníky, ale vedle nich a dalších ještěrů známých z filmů se ve hře setkáte ještě se zbrusu novým druhem, tzv. půlnočním dinosaurem, kterého prý poznáte podle jeho jasně zářících očí.

Zdroj: Game Informer

Jurassic Park Adventures vyjdou jako pětidílná epizodická série pro PC, Mac OS X a také konzole, byť konkrétní platformy zatím autoři tají.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Levis

Contributor

Comments