If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Extrémní počasí Just Cause 4 znovu předvedeno

+ další detaily.

UPDATE 11.6. - byla to nejzajímavější hra z úterní konference Square Enix: "Rico přijel do fiktivní země v Jižní Americe, největšího světa, co kdy v sérii Just Cause vznikl. Každé putování bude o historii, tajemství a nebezpečích, zatímco příběh bude o strachu a násilí. Prostředí ještě nikdy nebylo tak pestré a bohaté na různé formy života."

Tvůrci se holedbají, že čtyřka vezme destrukci a fyzikální simulaci na novou úroveň. Otestujete je díky přítomnosti extrémního počasí, což je nejen to známé tornádo, které zničí most. Nepředvídatelné budou také písečné bouře, blesky v bouřích (viz ten slogan "Bring the Thunder" z písničky) či sněhové vánice. Tyhle rozmary počasí mají poskytnout nové příležitosti pro sandboxovou zábavu s větší dohledností do dálky než dříve (nová generace APEX engine).

Dopravní prostředky ve hře budou kompletně předělané, nově s buldozery, jetski, microjet, náklaďáky či možností odnést džíp někam za pomoci čtyř balónů. Vystřelovací hák má být plně přizpůsobitelný a intuitivnější k používání, vylepšen budou i souboje a umělá inteligence protivníků hrozících unikátními schopnostmi. Podívejte se na tříminutové předvedení všeho:

"V rámci hry bude představeno několik odlišných biomů: deštný les, travnaté pláně, hory a pouště. Každý z biomů nabídne jedinečný zážitek, který ještě umocní zmiňované extrémní podmínky. Děj hry je zasazen do fiktivního světa jménem Solis nacházejícího se v oblasti jižní Ameriky. Rico Rodriguez, hlavní protagonista série, se vrací spolu se svým pověstným padákem, létajícím oblekem a nezapomenutelným hákem," praví tiskovka distributora.

UPDATE 23:00 - Just Cause 4 (Alza.cz) vyjde přesně 4. prosince 2018 a zápletka oznamovacího traileru se točí okolo tornáda.

Square Enix potvrdili, že dějištěm je Solis, rozlehlý svět v Jižní Americe, jak jsme tipovali. Je plný konfliktu, útlaku a extrémního počasí. Rico Rodriguez si proto vezme wingsuit, plně přizpůsobitelný vystřelovací hák a rozdá si to s nejsilnější soukromou armádou, která se i sama bojí toho, co vytvořila. Pravidla se totiž změnila, aniž by na to byl kdokoli řádně připraven.

Původní článek z rána - Prosáknutí pokračují. Po pátečním potvrzení reklamou na Steamu přišlo dnes ráno něco ještě mnohem lepšího.

Německý web Gamepro.de totiž omylem předčasně zveřejnil sadu prvních screenshotů a artworků z Just Cause 4.

Ještě neohlášená sandboxová zběsilá akce bude opět plná explozí a přesunů s různými dopravními prostředky po zemi i ve vzduchu. Dle krajiny bychom to tipnuli na inspiraci Jižní Ameriku nebo Mexikem (Guatemala?), viz ty ostré srázy zelených kopců v džungli nebo tornádo pod něčím, co nemá daleko Patagonii (dynamické počasí?). Všimněte si i nového wingsuitu, patrně zničitelného, dost propracovaného mostu, vizáže nepřítele či tváře hrdiny Rica.

Má se za to, že hra bude ohlášena nejpozději na E3 konferenci Square Enix v pondělí večer našeho času, GamePro u ní uvádí termín až 2019.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments