If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Just Cause bude zfilmováno

Prý něco jako James Bond.

Ten námět si vlastně o zfilmování přímo říkal. Hra Just Cause z roku 2006 je o tajném agentovi CIA, který plní ty nejnebezpečnější mise – tedy tiše a nenápadně svrhává vlády, které se nehodí do karet americkým úřadům. Je to vlastně takový James Bond se spoustou technických udělátek a všichni víme, jak filmová série o Jamesovi Bondovi vydělává.

Práva na Just Cause zakoupil od Eidosu producent Adrian Askarieh, který už má na svém kontě úspěšnou adaptaci Hitman a teď připravuje zfilmování Kane and Lynch, který by se měl začít natáčet příští rok. Vývojáři popisují Just Cause jako mix Jasona Bournea, Jamese Bonda, Wolverina a Ramba, což je pro film jako dělané.

Adrian Askarieh nezakoupil práva pro žádné filmové studio. Je zvyklý pracovat zcela nezávisle. Nejprve koupí práva, pak sežene peníze a až pak celý financovaný projekt prodává (se slušným výdělkem) nějakému velkému studiu. Stejně tak vyvíjel Hitmana, pak ho prodal studiu 20th Century Fox a film pak vydělal 100 milionů dolarů v kinech a podobnou částku na DVD a na Blu-ray discích.

Zatím vůbec není jasné, kdy by se mělo na Just Cause pořádně začít pracovat. Ještě se nenašel ani scenárista, který by se měl na adaptaci vrhnout. Na druhou stranu, najít ho asi nebude problém, když producent Adrian Askarieh blízce spolupracuje s největší filmovou agenturou Creative Artists Agency, kteří mají pod palcem ty nejlepší scenáristy v branži.

Comments