If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Just Cause 2

Je libo přivázat loď k helikoptéře? Vojáka k motorce?

Rico Rodriguez je takovou virtuální verzí našeho Járy Cimrmana. Obtížně byste hledali obor, ve kterém neexceluje. Pokud sháníte odborníka na řízení motorek, pilotování letadel, skákání padákem, jízdu na střeše kamionů, specialistu přes všechny typy zbraní a demolice budov či špičkového odstřelovače, který si v mezičase občas odskočí svrhnout diktátorský režim, Rico je váš člověk.

Všechny z těchto kratochvil si s ním užijete v připravované hře Just Cause 2. Podíváte se na fiktivní ostrov Panau, který ovládá zlý diktátor Baby Panay. Již první díl nabídl obrovské herní prostředí. A tvůrci ze studia Avalanche se rozhodli, že tentokráte své síly zaměří na vylepšování kvality namísto kvantity.

Herní mapa bude tedy přibližně stejně rozsáhlá jako minule a nechá vás řádit na rozloze 1024 kilometrů čtverečních. Zatímco tak velikost zůstala totožná, dočkáte se mnohem více zajímavých, unikátních a propracovanějších lokací. Herní území se má skládat ze čtyř typů prostředí a zavítáte tak nejen do tropických džunglí a na prosluněné písečné pláže, ale i do vyprahlých pouští a vysokých zasněžených hor. Vše poseto desítkami měst a vesniček.

Cílem tvůrců je vytvořit svět, v němž ať už jste kdekoliv, tak v blízkosti vždy naleznete nějakou vedlejší misi, uvidíte zajímavou stavbu k prozkoumání nebo seberete skrytý bonus. Chtějí se za každou cenu vyhnout situaci, kdy na celé mapě budete mít pouze dvě aktivní místa s příběhovou misí a nic jiného k udělání.

Mnohem atraktivnějším způsobem rychlého přesunu na krátké vzdálenosti bude nová verze vystřelovacího háku. V Just Cause 2 jej půjde vystřelit na libovolný předmět. Pokud zasáhnete lehký předmět, přitáhnete jej k sobě. Pokud zasáhnete nehybnou strukturu, Rico se k ní přitáhne. Podobnost s populární hrou Batman: Arkham Asylum přímo buší do očí.

Hák je navíc možno zamířit na dva cíle najednou a svázat je dohromady. Tuto novinku bude možno také používat zcela svobodně na libovolné předměty. Je libo přivázat loď k helikoptéře? Vojáka k projíždějící motorce? Jediným limitem bude, že najednou půjde vytvořit jen jedno spojení. Jakmile svážete další dvě věci, původní vazba se zruší. Vystřelovací hák dostal na ovladači zvláštní tlačítko, takže jej lze využívat kdykoliv i při té nejdivočejší akci.

Možnost využívat současně vystřelovací hák, padák a zbraně umožní rozpoutat na obrazovce pořádné peklo a chas. Na kterém bude hra výrazně založená. Autoři výraz "chaos" zmiňují snad v každém rozhovoru několikrát jako důležitou součást celé hry. Mnohé mise budou přímo závislé na tom jak velký chaos rozpoutáte. Například můžete dostat misi, ve které je třeba určitou frakci vylákat ze základny. Jakým způsobem je vyprovokujete k agresivitě je už na vás. Má se tak docílit větší svobody a nelinearity, která vás i v rámci příběhové linie nechá libovolně blbnout.

Comments

More Previews

Latest Articles