If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

K odhalení PlayStation 5 dojde do měsíce, tvrdí autor God of War

+ nekoná se jiná akce Sony a jak zpětná kompatibilita pomůže odbytu PS4 her.

David Jaffe, designér původního God of War a Twisted Metal sice už v Sony dávno nepracuje, ale pořád žije a pracuje v oblasti San Diego, tedy nedaleko tamního studia Sony.

Lze tedy předpokládat, že pořád udržuje nějaké kontakty s bývalými kolegy nebo chodí s někým zasvěceným na pivo, kdo mu to prozradil. Určitě je to věrohodnější zdroj než nějací anonymové na Redditu, byť se může mýlit.

"PS5 odhalení nastane ode dneška do čtyř týdnů. Jde o momentálně nejhůře střežené tajemství v herní branži. PlayStation 5 bude odhalena v únoru, tedy ve stejný měsíc roku, jako tomu bylo svého čase v případě PS4."

Jaffe dodal, že Sony si je prý dobře vědoma toho, kterak jsou hardcore hráči hladoví po každém drobku o PlayStation 5. A že také úplně nemusí současný stav, kdy lidé hovoří o už oznámeném Xbox Series X a nextgen plánech Microsoftu, což Sony může snadno změnit, pokud by představení PS5 proběhlo dobře.

Dřívější spekulace odjinud hovořily o 12. únoru 2020, kdy by se mohl konat tzv. PlayStation Meeting. Oficiálně to ale stále potvrzeno není.

Všemu nahrává také jiný drobek: dle VideoGamesChronicle nebude Sony pořádat pravidelnou (uzavřenou) akci Destination PlayStation, která obvykle byla právě v únoru a určena pro obchodní partnery či vydavatele. Má se za to, že tomu tak je kvůli soustředění se na odhalení PS5.

Kdo ho netrpělivě vyhlíží, je managment řetězce GameStop. Jeho šéf George Sherman vyjádřil optimismus, že se jim začne blýskat na lepší zítřky, jakmile Sony potvrdí zpětnou kompatibilitu PS5 s PS4 hrami. Jakmile to bude jisté, doufá ve zvýšení prodejů PS4 krabicovek ve zbytku letošního roku, protože lidé budou vědět, že je pak rozběhnou i na nové konzoli a nebudou jim příští rok k ničemu.

"Když se lidé dozví, že PS5 a Xbox Series X budou podporovat současné hry pro PS4 a Xbox One, pustí se do většího utrácení za ně, zatímco dosud v tom byli zdrženliví," uvedl na konferenci 2020 ICR na Floridě.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments