If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

K shlédnutí je úvodní díl nového pořadu Hrajeme s Alim

Je opravdu dost jiný než ostatní v TV: co se líbilo a co ne?

Vlastní zpráva - Začátky jsou vždy těžké. Dokládá to nový herní pořad Hrajeme s Alim (podrobnosti o formátu), který si odbyl na TV stanici Sport 5 premiéru 7. prosince. Po negativních ohlasech diváků však nesebrali jeho autoři odvahu k uvolnění i na internet, namísto toho ho přestříhali a znovu nechali odvysílat minulou sobotu. Má jít o týdeník, který může být těžké takto pravidelně naplnit.

Jeden z tvůrců, Lukáš Bašta, okomentoval změny v předělaném 1. dílu takto: "Nevypadá to špatně a je tomu rozumět :) Hodně se stříhá, vešlo se víc věcí a míň balastu. Je to mnohem blíž představě, jakou mám." Další z autorů, Tomáš Zvelebil, dle jehož přezdívky je pořad pojmenován, to kupodivu na Facebooku zdůvodnil úplně jinak: "Minulý týden byl vinou technických obtíží odvysílán nehotový materiál, za což se od srdce omlouváme a věříme, že až uvidíte skutečný první díl naší show, budete spokojeni." Nyní máte možnost na YouTube:

Když říká, že se tento pořad rozhodl dělat trochu jinak než ostatní, myslí tím sezení s pár kamarády u stolu v Hard Rock Café s předčítáním témat z tabletu v ruce. A neřízená diskuse, bez alkoholu, což se promítá i do atmosféry - s Crafákem, přes jehož kanál s 311 tisíci odběrateli se pořad propaguje, či bývalým kolegou z dřívější tvorby časopisu Score. I se skákáním si do řeči, nešvary typu časté opakování slova "jako", řadou fórků a výbuchů smíchu.. Zkrátka dost to připomíná podcasty herních webů, ale tady jde vše primárně do televize, kde mohou mít diváci poněkud jiné nároky, a i kvůli tomu jsou účastníci snímáni několika kamerami.

První díl Hrajeme s Alim, s retro logem ve stylu starého Excaliburu, obsahuje recenzi Need for Speed: Rivals (resp. spíš hospodskou diskusi plus pár záběrů z hraní), jakési bizarní video o bouračkách z Ruska (vzané z YouTube i s hláškou o neregistrovaném Video Convertoru), namluvenou cutscénu z Minecraftu s petřínskou rozhlednou (líbí), sekci Zmatený hráč s režisérem/hercem Jakubem Kohákem s jeho hraním GTA 5 coby nehráčem (možná až moc okatě okopírované totožné scénky ze stripklubu z pořadu Conana O'Briena i s rozdělenou obrazovkou a debatou dost za hranou, kolikrát byl kdo ve vykřičeném domě - moc neladí s tvrzením o cílení na hráče ve věku 12 a více let, tzn. prý na starší oproti jiným českým pořadům).

Ve zbytku dvaceti minut následuje ještě rozhovor s novým šéfredaktorem Score, Honzou Vrobelem, i s assassinským úryvkem z obnovené verze jejich pořadu Score Live na DVD, který se natáčí GoPro kamerkou na hlavě, na což plynule navazuje povídání si o AC4. Závěr potom patří FIFA 14 a je zajímavý díky přítomnosti Jakuba Vančury, jehož profi hlas znáte z komentování na Eurosportu, i obránce fotbalového Jablonce Víta Beneše. S ním Zvelebil spolupracoval už v minulých měsících na propagačních pořadech pro EA, kteří jsou uváděni jako sponzoři pořadu.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments