If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Každý patnáctý Čech má přístup k internetu přes TV i pomocí konzole

Dobrá zpráva pro případný nový Xbox vyžadující připojení?

Podle průzkumu společnosti STEM se má alespoň jednou denně objevit na internetu 94 procent obyvatel České republiky. Neuvěřitelně vysoké číslo? Inu, možná to vysvětluje způsob, jakým byl průzkum prováděn. Dělal se na vzorku 496 lidí a to prostřednictvím internetového dotazníku. Což asi vysvětluje mnohé.

Každopádně během průzkumu se zjistilo, že lidé už nepřistupují k internetu jenom přes stolní počítače nebo notebooky, ale rozmáhají se i další formy - například velký boom zažívá internet v mobilních telefonech nebo tabletech. A podle všeho každý patnáctý připojený Čech používá k přístupu k internetu také televizi.

„Každý patnáctý Čech má možnost přístupu na internet prostřednictvím televize, ať už napřímo nebo prostřednictvím herní konzole. Hlavní výhodou je velká obrazovka, která ve srovnání s běžnými monitory uživatelům přináší pohodlnější používání prohlížeče," uvádí dále Králová. Jednou z možností, jak si internet užít přímo v televizi, je služba Xbox LIVE. Ta nyní přináší prohlížeč Internet Explorer do každé televize. Stačí k ní připojit konzoli Xbox 360.

To by mohla být pro Microsoft dobrá zpráva. Zejména pokud se ukáže jako pravdivá informace, že nová konzole Xbox bude vyžadovat internetové připojení...

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles