If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Kapitánský mód z Mount and Blade 2

+ hrady, mody.

Teď, když už víme, proč hra nemá ani hned tak nebude mít datum vydání, nastal čas na něco příjemnějšího: novou ukázku pro Gamescom 2017. Je o režimu Captain, který vás postaví do role velitele detašovaných jednotek v menších multiplayerových bitvách pěti proti pěti.

Do těchto bitev v Mount and Blade 2 (Alza.cz) vstoupíte buď s vlastní armádou nebo řídíte buď veškerou kavalérii, pěchto či lučištníky. Nejprve si vyberete z předpřipravených jednotek a jejich perků, které ovlivní zbraně, brnění, morálku či mrštnost.

TaleWorlds jinak nechtěli ve streamu potvrdit, zda ve hře bude kooperativní režim. Důvodem je, že jeho zpracování ve vysoké kvalitě by prý byla obrovská práce. Napravit to eventuálně mohou moddeři, jelikož se do Bannerlord počítá s jejich oficiální podporou a s mnohem většími možnostmi, než jaké měli v prvním dílu.

Tak jako ve Warband můžete i zde vlastnit obchody, zatímco vesnice zase mohou stavět hrady, byť někoho možná zklame, že ty nepůjdou přizpůsobit k obrazu svému. Různé typy hradů (dřevěné, kamenné atd.) nicméně mají tvořit součást strategické vrstvy, kde si musíte rozmyslet, které suroviny alokujete do vašich budov. Samozřejmě budou hrady důležité i při obraně před dobýváním ze strany nepřítele.

Comments