If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Kdepak Red Dead Redemption 2, byl to podfuk k přiživení se podobného Wild West Online

Tvůrci se odkopali před Kickstarterem.

Zase jsme se trefili, i když bychom se raději pletli... Včera dopoledne jsme uzavřeli druhý den spekulací slovy, že nejspíš půjde o něčí přiživení se na hře Rockstaru. A ono skutečně ano: byla to vychytralá virální kampaň, nebo, chcete-li, rafinovaný podfuk a nachytání a upoutání pozornosti hráčů ve finanční prospěch někoho jiného, což asi moc kladných bodů nepřinese.

Ten údajně uniklý obrázek totiž nebyl z Red Dead Redemption 2 (Alza.cz), nýbrž z úplně, až nápadně podobné jiné hry: Wild West Online. Její tvůrci se nyní bez výčitek odkopali pro PC Gamer s tím, že by koncem května rádi spustili Kickstarter s cílem 250 tisíc dolarů.

"Podobnost s Red Dead Redemption není náhodná, na PC totiž existuje publikum, které není uspokojeno ze strany Rockstaru (když RDR2 bude jen na PS4/X1), tak jsme se rozhodli díru na trhu vyplnit s chystaným Wild West Online," říká Stephan Bugaj, viceprezident neznámého vydavatele DJ2, pro nějž vše tvoří nově založené studio 612 Games složené z některých bývalých autorů League of Legends či Crysis. Kickstarterová kampaň má sloužit jen k dodatečnému financování, základ hry už je údajně hotov.

Wild West Online bude PvP MMO v otevřeném světě Divokého západu, kde budete buď hlídat dodržování zákonů nebo je naopak porušovat. Na jednom serveru mají být naráz vedle sebe stovky hráčů. Někteří se mohou specializovat jen na těžbu zlata či farmaření, aby pak poskytovali placené služby ostatním, kteří mezi sebou bojují. O čem zatím tvůrci nemají jasno, je systém vývoje postav, zatímco s příběhovým pozadím se počítá.

Tak jako v GTA5, kde funguje tzv. Wanted level, i zde na vás bude po spáchání zločinu vypsána odměna, ale nepůjdou po vás NPC postavy či umělá inteligence (nečekejte tu PvE), nýbrž pouze jiní živí hráči (jen PvP). Pokud bude o hru zájem, později se rozroste o Season 2 s přepadením vlaků, kdy se účastníci mohou přihlásit do hry v předem stanovené době, kdy událost probíhá. Bohužel zatím není k dispozici žádná ukázka přímo z hraní, takže není jasné, jestli to není pouze fantazírování o něčem slibném, co se nakonec nemusí podařit.

Comments