If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Kdo je typickým hráčem na Xbox One?

Unikly interní dokumenty.

Tyhle studie všichni milujeme. Zvlášť když měly původně být jen pro oči zaměstnanců Microsoftu, který je sepsal pro nedávnou konferenci vývojářů.

Kdo je tedy typickým americkým hráčem na Xbox One?

Z průzkumu mezi dvěma tisíci uživateli X1 vyplynulo, že 58 procent tovří muži, s průměrným věkem 33 let. Polovina z nich sdílí domácnost s chotí nebo partnerem (početně zastoupeno je i bydlení s rodiči). Příjem takových domácností obvykle dělá mezi 50 až 100 tisíci dolary ročně - tzn. 1,2 - 2,5 milionu českých korun, což je dost rozdíl oproti českým hráčům s podstatně nižším výdělkem, od čehož se pak odvíjí i celkové tržby z herníhoi průmyslu, viz včerejší žebříček zemí světa.

53 % uživatelů Xboxu tráví okolo 17 hodin týdně v multiplayerových titulech. Většinou proto mají Gold členství na Xbox Live a čtyřikrát více přátel než ostatní.

Jiná interní studie shromáždila data od 8 tisíc uživatelů, které Microsoft rozděluje do devíti kategorií podle jejich motivací a preferencí, proč hrají.

"Experti" jsou pro výrobce her dojnými krávami, protože většinu čásu a peněz utrácejí za PC a X1 hry. Jejich největší zálibou jsou RPG o prozkoumávání se sci-fi či fantasy tématy... Takže přesně Martin Zavřel?

Skupina "Contendors" hraje většinou kompetitivní hry s achievementy a přizpůsobením všeho možného, zatímco sólisté samozřejmě preferují singleplayerové zážitky. Více na Windows Central.

Comments