If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Kdo získal prestižní E3 ceny?

Čeká nás i několik překvapení.

Prestižní ocenění Game Critics Awards letos udělilo své „best of“ hrám a produktům na E3 poměrně překvapivě.

Hlavní cenu Best of Show získalo Nintendo 3DS. Toto vítězství je poměrně nepřekvapivé. Zde se jedná skutečně o něco nového, z čehož byli šťastlivci, kteří si mohli 3DS na E3 vyzkoušet, ohromeni. Dalšími nominovanými na Best of Show byli Dance Central, Disney Epic Mickey, Portal 2 a Rage.

Cenu za nejlepší původní hru získal Dance Central. Taneční hra pro Kinect, ze které byli všichni nadšeni a obecně se od nového dítka Harmonixu očekává hodně. Dalšími nominovanými na nejlepší původní hru byli Bulletstorm, Child of Eden, Disney Epic Mickey a Rage.

Nejlepší PC hru získal Portal 2. Konkurenci měl obrovskou, mezi dalšími nominacemi byla Civilization 5, Crysis 2, Rage a Star Wars: The Old Republic. Už první Portal byl ale miláčkem kritiky i hráčů a dvojka všechny dostala svými inovacemi na kolena. Tuna nového obsahu, nové předměty, speciální barvy, zajímavější prostředí a multiplayer.

Nejlepší hardware získáalo opět Nintendo 3DS. Zde myslím nebylo příliš moc co řešit. Mezi dalšími nominovanými byl Kinect, Move, Pro Guitar pro Rock Band 3 a klávesy pro RB3. Kinect i Move jsme viděli již loni a jen další, byť vylepšená kytara a nové klávesy nejsou dostatečným trhákem.

Titul nejlepší akční adventury vzal opět Portal 2. Další nominovaní byl Assassin’s Creed: Brotherhood, Dead Space 2, Disney Epic Mickey a The Legend of Zelda: Skyward Sword.

Velmi úspěšný byl Rage od id Softu. Ten získal rovnou tři ocenění, a to jako nejlepší konzolová hra, nejlepší akční hra a nejlepší grafika. Soupeře měl silné ve všech kategoriích – nové Call of Duty, Halo, Gears of War 3, Portal 2. Rage září i v jiných, neoficiálních žebříčcích „best of E3“ na různých webech až překvapivě často. Že by návrat id na výsluní?

Další výherci jen ve zkratce – nejlepší RPG získalo MMO Star Wars: The Old Republic, nejlepší závodní hru nové Need For Speed: Hot Pursuit, nejlepší sportovní hru NBA Jam, nejlepší strategii Civilizace 5, nejlepší casual hru Rock Band 3, nejlepší hru využívající pohybové ovladače Dance Central, nejlepší online multiplayer Assassin’s Creed: Brotherhood.

Překvapivě žádnou kategorii nevyhrály potenciální největší pecky jako Halo: Reach, Gears of War 3, Gran Turismo 5, Fable 3, Call of Duty: Black Ops apod. Že by únava materiálem a snaha kritiků upozornit na něco alespoň trochu nového a neotřelého?

Výše popsané ceny udělovalo 31 šéfredaktorů největších a nejdůležitějších amerických webů. Podmínkou bylo, aby hry byly přítomny na výstavě E3 a aby byly hratelné, kromě kategorie nejlepší grafiky.

Přehledný seznam, včetně starších ročníků GCA, můžete najít na oficiální stránce, včetně kompletních nominací.

Comments