If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Kdy očekávat akce od Sony a Microsoftu namísto E3 2020?

Uceleně od insidera.

Redaktor Jeff Grub z VentureBeat usoudil, že pouštění takových informací po drobkách na soukromém Twitteru není tím pravým ořechovým a rozhodl se raději dnes sepsat ucelený článek s jeho znalostmi interních plánů předních výrobců konzolí.

Potvrdil tam, že Sony zamýšlí uspořádat několik vysílání pro PlayStation 5. Původní záměr s 4. červnem se nakonec možná nenaplní, ještě prý dochází k drobným posunům, ale nadále platí toto období začátku června.

Má tam být poprvé ukázány jak konzole PS5, tak lineup vybraných her. Dříve redaktor říkal, že to bude nabušená všehochuť, ale podle jeho posledních zjištění zase ne tak moc, jak se dříve myslelo. Jinak nepůjde jen o first-party exkluzivity z vlastní dílny, nýbrž i nějaké projekty od jiných firem. Další State of Play se pak rýsuje na začátek srpna s kombinací her pro současnou i příští generaci PlayStation.

To Microsoft zase neskončí tím slíbeným červencovým vysíláním Inside Xbox s jen vlastními tituly od interních studií pro Xbox Series X (včetně jistého Halo Infinite a nových projektů od Obsidianu či Playground Games). Vedle toho prý připravuje ještě další akci, která proběhne buď 9. či 10. června a zaměří se tam na samotnou konzoli. Možná (nepotvrzeno) na této akci také odhalí její druhou, výkonnově slabší variantu Lockhart, která ovšem též bude těžit z SSD.

Nintendo naopak žádné vysílání Direct na červen momentálně neplánuje, a dalo prý na vědomí partnerům, nechť nečekají se svými tituly ani na vysílání v příštích měsících. U něj tedy spíš bude docházet k oznámením něčeho zcela nenadále a nahodile, jako třeba s Paper Mario minulý týden.

Na konec léta mají kutit vlastní akce také Riot Games (Valorant) a Blizzard, takže nebude to těsně před návratem do škol jen o digitálním Gamescomu. Závěrem Jeff Grub varoval, že vše se ještě může nějak změnit, ale že k dnešku jde o pravdivé plány. Jinak se mu prý osobně moc nelíbí, když se obvyklý E3 týden "rozpliznul" do čtyř měsíců nonstop akcí s ohlašováním něčeho, v čemž nezbývá než souhlasit.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments