If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Killzone 3 ve vývoji?

Putyky Amsterdamu slyšely, co asi neměly.

Setkávat se s fanoušky nebo novináři na neformálních schůzkách je docela nebezpečné. Dáte si pár piv, v Amsterdamu, kde se tato konkrétní akce konala, možná i něco jiného, a pustíte si pusu moc na špacír. Přesvědčili se o tom holandští vývojáři ze studia Guerrilla Games.

Jan-Bart van Beek, ředitel grafiků a animátorů, takto prozradil lidem napojeným na stránku GameKings.tv, že už začali pracovat na třetím dílu sci-fi first-person střílečky Killzone. Ve videu, které je již nyní odstraněno, doslova řekl: "Klíčoví vývojáři Killzone 2 dělají vedle patchů na novém projektu, a tak nemají čas zabývat se žádaným kooperativním patchem pro dvojku. Toho se asi nedočkáte, protože správné synchronizaci konzolí brání technické překážky."

Na otázku, zda tím novým projektem, myslí Killzone 3, zástupce Guerrilla Games odvětil: "Zatím není nic jistého, ani bych o tom neměl mluvit, ale s největší pravděpodobností ano."

Část tohoto malého týmu dle něj v současné době upravuje algoritmy programového kódu, část vylepšuje Killzone 2 engine a zbytek vymýšlí příběh. Jak více ještě existenci třetího díl nepřímo potvrdit?

Sony to zatím oficiálně nijak nekomentovala ani se to neočekává. Ale bylo by samozřejmě s podivem, pokud by pokračování jedné z nejlépe hodnocených, slušně prodávaných a zásadních first-party her pro PlayStation 3 nevzniklo. Otázkou zůstává, za kolik let se tak stane. A jestli Holanďané znovu dokáží ohromit i vzbudit kontroverzi cílovým renderovaným filmečkem, jako se tomu stalo u dvojky.

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles