If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Kinect je definitivně mrtvý

Přiznání od Microsoftu.

Ne že by to byla nějaká novinka, tohle zařízení to má za sebou už od května 2014, kdy začal být nabízen model Xbox One bez něj a kdy přestal být násilně tlačen i do her, kam se pohybové ovládání vůbec nehodilo.

Dnes, krátce před uvedením Xbox One X (Alza.cz), lze přiznat barvu oficiálně a ničemu to již neuškodí.

Kinect je definitivně mrtev. Řekli to Alex Kipman, který ho vymyslel, a Matthew Lapse, generální manažer oddělení Xbox Devices Marketing v rozhovoru pro FatCoDesign.

Ačkoli ho hardcore hráči moc nemuseli a trpěli při oznámení každé dětské hry, toto publikum si ho jistě maximálně užilo.

Ani po komerční stránce nešlo o propadák, když se Kinectu od listopadu 2010 prodalo úctyhodných 35 milionů kusů - pochopitelně hlavně díky povinnému přibalování ke každé konzoli Xbox One, jejíž cenu to pak zvedalo a zaspala kvůli tomu úvodní roky konzolové války s PS4.

Tento pohybový senzor se dokonce zapsal do Guinessovy knihy rekordů a byl ve verzi pro X360 nejrychleji prodávaným zařízením ve 2011.

A co toto oficiální oznámení znamená? Nic velkého, dle Microsoftu bude stávající Kinect nadále fungovat s vaším Xbox 360 či Xbox One, jen už nebudou vyráběny další kusy.

Comments