If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

MS: Kinect nevyžaduje velký obývák

Ale ne když máte dva metry.

Vývojáři Kinect Sports, Rare, objasňují, jak je to s prostorovými nároky Kinectu. Rare tvrdí, že stačí, když hráči jen trochu popostoupí dozadu, takže bude použitelný ve většině obýváků.

V červenci vyšlo z obchodu Amazon najevo, že je pro Kinect potřeba alespoň šest stop (necelé dva metry) prostoru mezi hráčem a televizí. Plus je potřeba mít nějaký prostor kolem sebe. Čímž by byl Kinect nepoužitelný v malých místnostech.

Senior software inženýr Nick Burton z Rare ale tvrdí, že to je přehnané:

„Kamera se sama nakonfiguruje, když ji zapnete. Samozřejmě, že když máte mezi sebou a TV takhle málo místa [ukazuje malý prostor rukama], tak prostě nemáte dostatek místa, abyste se fyzicky vlezli do záběru kamery. Takže budete muset popostoupit dozadu."

Dle ohlasů novinářů, kteří si mohli Kinect vyzkoušet na E3 a gamescomu je ovšem pravda, že Kinect v příliš blízké vzdálenosti nefunguje a je potřeba popojít dozadu. Problém nastává také u vyšších lidí, kteří tak musí stát poměrně daleko, aby je Kinect zabíral celé.

Očividné to bylo prý i na této předváděčce Kinectu, kdy pro slečnu fungoval normálně, ale jakmile se k tomu postavil někdo vyšší, musel popostoupit dozadu, aby vše fungovalo tak jak má.

Comments