If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Kinect oficiálně v prodeji v ČR

Zásoby se budou doplňovat každý týden.

Microsoft dnes v ČR zahájil prodej pohybového ovladače Kinect pro Xbox 360. Standardně je dodáván v balení se souborem her Kinect Adventures! za doporučenou cenu 3990 Kč a je kompatibilní se všemi předchozími verzemi X360. Alternativě lze senzor zakoupit také ve společném balení s konzolí Xbox 360 4GB za 7990 Kč a internetový obchod Xzone nabízí i balení Xbox 360 Slim Black 250GB s Kinectem za 9590 Kč.

Šéf anglické pobočky Microsoftu, Neil Thompson, čtenáře Eurogameru zároveň ujistil o tom, že nové várky ovladačů budou v celé EU na trh přicházet "víceméně každý týden". Důvodem jsou zprávy o vyprodání zásob a o mimořádné celosvětové poptávce pro Kinectu.

Kudo Cunoda také v rozhovoru s Eurogamerem potvrdil, že Microsoft bude svůj pohybový ovladač postupně zlepšovat skrze updaty jeho software. "Díváme se na Kinect jako na službu Xbox Live, která je dnes o poznání jiná a lepší, než když jsme ji poprvé spustili." I Kinect se má tedy postupně vyvíjet a nabírat další funkce, jak na něm bude Microsoft postupně pracovat.

Od dnešního dne lze v ČR oficiální cestou zakoupit i zlaté členství online služby Xbox Live za 1559 Kč na rok nebo 499 Kč na čtvrt roku a přidat se tak k pětadvaceti milionům uživatelů této služby po celém světě. Xbox Live podporuje také videohovory přes Video Kinect či xbox kamerku nebo přímou komunikaci mezi Xboxem 360 a uživateli Windows Live Messengeru 2011 na PC.

Postupně se do Vánoc na českém trhu objeví sedmnáct žánrově různorodých titulů pro Kinect, mezi nimi sportovní Kinect Sports, taneční Dance Central, či interaktivní safari Kinectimals. V obchodech Xzone je momentálně v prodeji osm titulů, další čtyři včetně Harryho Pottera nebo hudební hry s Michaelem Jacksonem lze již nyní předobjednat.

„Pohybový senzor Kinect je naprosto revoluční zařízení, které zcela mění způsob, jakým se lidé baví. Nepotřebují už žádné ovladače. Stávají se jimi totiž sami uživatelé díky pohybům svého těla," říká Chris Lewis, viceprezident divize interaktivní zábavy společnosti Microsoft.

„Očekáváme, že do konce letošního roku prodáme v Evropě více než 2 miliony senzorů Kinect. Celosvětově plánujeme dodat do obývacích pokojů našich zákazníků 5 milionů zařízení," dodává.

Comments