If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Klaus zatlačil na řeckého prezidenta kvůli zadrženým Čechům

Chce, aby řecký prezident věnoval případu pozornost.

Prezident Václav Klaus dnes poslal svému řeckému protějšku otevřený dopis, kde nabádá řeckého prezidenta, aby věnoval zvýšenou pozornost zadrženým zaměstnancům Bohemia Interactive.

„Tato kauza je velmi citlivě vnímána českou veřejností a také mě, jako prezidentu republiky, osud našich občanů kdekoli ve světě není a nemůže být lhostejný,“ píše na úvod svého dopisu.

„Nepochybuji o tom, že demokratické řecké orgány - policie, státní zastupitelství i soudy - budou postupovat při posuzování této nešťastné záležitosti zcela nestranně a nezávisle. Ani já se nechci tímto listem do jejich práce jakkoli vměšovat.“

„Chtěl jsem Vás však navzdory tomu, vážený pane prezidente, požádat, abyste ze své pozice - i vzhledem k vynikajícím vztahům mezi našimi národy a státy - sledoval tuto nešťatstnou kauzu se zvláštní pozorností, tak aby její průběh nemohl na naše vzájemné vztahy vrhnout zbytečný stín.“

Jde o docela diplomatický vzkaz, který by ovšem mohl pomoci minimálně v rychlosti, s jakou budou řecké soudy pracovat.

Podle iDnes.cz se na prezidenta Klause obrátily rodiny obou zatčených mužů.

Jak jsme uvedli již dříve, na podporu Ivana a Martina se bude 26. listopadu od 13:00 do 14:00 konat demonstrace na podporu.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments