Skip to main content

Sony pokles prodejů VITA v Japonsku neznepokojuje

"Hlavně, že jsou spokojení hráči".

Nejnovější handheld VITA se začal nedávno prodávat v Japonsku a v prvním týdnu zažil vysoké prodeje. V druhém týdnu byly prodeje výrazně menší a ve třetím klesly ještě níž. To prý ale Sony vůbec neznepokojuje, na prvním místě je prý spokojenost zákazníků.

"To nás neznepokojuje, protože si o tom lidé pozitivně povídají. Přinesou si VITA domů a užívají si ji. Úroveň spokojenosti zákazníků je opravdu velká. Jsme na trhu teprve pár týdnů, snažíme se do obchodů dostat co nejvíc kusů a dáme tomu čas Když budou zákazníci spokojení, což zatím vypadá že jsou, tak budeme spokojení i my, protože oni se vrátí a nakoupí si víc her a budou o tom mluvit," řekl na CESu v rozhovoru pro GameSpot John Koller, ředitel hardwaru a marketingu v Sony.

Koller si také lehce rýpnul do Nintenda 3DS (které se prodává výrazně víc, než Vita), z jehož uvedení na trh se prý Sony poučila. VITA podle něj nebude opakovat chybu 3DS, kdy vyšel hardware, několik her a následujících pár měsíců nebylo nic. Proto Sony údajně plánuje vydávat téměř každý měsíc alespoň jednu zásadní hru, aby lidé stále něco kupovali a měli co hrát.

Víte už, jaké budou ceny her pro VITA v korunách?

Kouzelně vypadají Escape Plan pro VITA.

Read this next