If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Vytvořte si na X360 svou vlastní hru

Pomocí programovacího nástroje Kodu.

Včera uvolnil Microsoft - v rámci nabídky komunitních her na Xbox Live, projekt Kodu (dříve označovaný jako Boku), který je ke stažení za 5 USD. Sluší se v předstihu ještě oznámit, že v Evropě je aktuálně přístupný pouze ve Velké Británii, Francii, Itálii a Španělsku. A že ačkoliv je charakterizován co "vizuální programovací jazyk", jde vlastně o hru přístupnou všem věkovým kategoriím.

Kodu lze tedy pojmout jako hru, s jejíž pomocí si budete moci na konzoli X360 vytvořit nějakou jednoduchou hříčku. Což bylo koneckonců demonstrováno již začátkem tohoto roku na CES, kde dívka ve věku 12 let během krátké chvíle vytvořila svou vlastní hru. Kodu totiž pomocí ikonických znaků umožňuje podobnou věc bez jakékoliv programovací zkušenosti a také bez klávesnice - pro navigaci skrze menu bohatě poslouží X360 ovladač.

Za pozornost stojí, že za tímhle nápadem je tým složený ze šesti lidí, který jej dále hodlá rozvíjet. Kodu má být v tuto chvíli ve verzi 1.0 a s tím souvisí některé chyby, které se ovšem okamžitě opravují. A mimochodem, s větším úsilím by tady mělo být možné vytvořit i něco komplexnějšího, s následnou možností sdílet svůj výtvor s přáteli skrze Xbox Live. Pro další info pak zkuste nahlédnout na oficiální Kodu blog.

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles