If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Kojimovu hororovou epizodickou hru údajně vydá Microsoft

Spekulace.

Pokud by se to potvrdilo, byla by to naprostá bomba i velký zvrat. Rozhodně by to nepotěšilo Sony, která mu financovala předešlý projekt a pomohla mu po válce s Konami.

Příštím projektem slavného designéra Hideo Kojimy údajně má být epizodická hororová hra. Sázet má na cloud a měl se na ni domluvit s Microsoftem, čili šlo by o exkluzivitu Xboxu a PC.

S touto zvěstí přišel insider SoulsHunt, který se dříve nepletl se Stranger of Paradise odbočkou Final Fantasy, ale jeho jiný drb o Bloodborne PC a PS5 se zatím ještě nepotvrdil.

Celé by to ladilo se snahou Microsoftu o co nejvíce exkluzivit pro svůj ekosystém i za každou cenu tlačit hraní z cloudu, ale Kojima Productions prý odkoupit neměl, to nadále má zůstat nezávislým studiem. Phil Spencer nedávno utrousil, že se stále poohlížejí po dalších partnerech ke spolupráci, něco jako například učinili se STALKER 2.

Sony oproti tomu nedisponuje tolika penězi na rozhazování, jako její úhlavní konkurent a, pokud si nalijeme čistého vína, Death Stranding se na PS4 nějakým extra bestsellerem nestal, spíš byl určen pro hardcore hráče (chystá se Directors Cut verze jen pro PS5). Nešlo by se tedy divit, pokud by Sony nejevila o něco dalšího od Kojimy valný zájem, i když by třeba měla přednostní právo kvůli nadstandardním vztahům z minulosti, a nechala se ráda přeplatit Microsoftem.

SoulsHunt jinak také prohlásil, že Abandoned vážně nemá s Kojimou nic společného, čili není to nějaká hra či virálka. Debutové záběry z tohoto lesního hororu od Blue Box Studia byly mimochodem odsunuty až na srpen.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments