If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Kolik budou stát hry na PlayStation 4?

Sony příjemně překvapila. A jak se dívá na mobilní hraní?

Věštby analytiků ohledně ceny PS4 her, kteří včera tipovali možnost až 70 dolarů za největší AAA hitovky typu Call of Duty, rychle utnul samotný šéf americké Sony Jack Tretton. V rozhovoru pro stanici CNBC promluvil o jejich filozofii se stanovením ceny nextgen her, která by se oproti PS3 díkybohu příliš změnit neměla.

"Protože je PS4 od základů navržena pro vyhovění uživatelům a pro vývojářům, budou se ceny PS4 her pohybovat v rozmezí od 1 dolaru až po 60 dolarů, přičemž hráči si budou moci hry vyzkoušet před zakoupením," zahnal obavy o navýšení ceny na vyšší hladinu kvůli mírně zvýšeným nákladům výrobců her.

60 dolarů je v USA standardní cena pro současné PS3/X360 hry, takže s předvánočním příchodem PS4 by se neměla příliš změnit. Sony také na nové konzoli počítá s podporou obchodního modelu Free-2-Play a s tím, že všechny velké PS4 hry budou nabízeny jak krabicově, tak automaticky i digitálně.

A jak se prezident Sony Computer Entertainment America dívá na argumentování nízkou cenou her pro mobily a tablety? "Myslím si, že lidé budou ochotni platit, pokud uvidí, že hra má svou hodnotu. To pravé vzrušení a plnohodnotný výkon zajistí opravdovým hráčům jen velké konzole."

Hraní na mobilech je podle Jacka Trettona chytlavým zažitkem a přínosné v přivedení nových lidí k hraní. Avšak nebojí se, že by hráči odrostlí na stolních konzolích "šli v potravním řetězci níže" pro jejich primární herní zážitky. Nic však nenamítá proti funkci mobilních her pro zabití chvíle času nebo pro doplněk k základnímu hraní na standardních konzolích.

Tagged With

Comments