Skip to main content

Kolik Britové utratí měsíčně za hry?

Výsledky průzkumu od Microsoftu.

Abychom byli hned na úvod přesní - jedná se o průzkum provedený přímo oddělením Microsoftu. A týká se relativně malého vzorku 250 hráčů ve věku 25-34 let pouze na Xboxu 360, což výsledky krapet znehodnocuje. Stejně jako cíl průzkumu: ukázat, že hráči na X360 vydělávají dost peněz a jsou tak vhodná partie pro cílení reklamy. Přesto jsou výstupy, zveřejněné na MCVUK, docela zajímavé.

Průměrný britský hráč na X360 měsíčně utratí za hry 64 liber (1900 Kč). To je, budeme-li za příklad brát nepoužité hry za místní ceny, jedna hitovka za plnou cenu (Call of Duty) a jedna budgetovka (např. Dark Void v ceně hned po vydání).

Měsíčně si každý zahraje průměrně sedm her, čímž se mohou myslet buďto ty, co on sám vlastní z dřívějška, má je půjčené nebo případně hry z druhé ruky. Třináct procent účastníků průzkumu však za hry utratí více než 100 liber měsíčně.

Osmdesát procent respondentů něco hraje třikrát až čtyřikrát týdně, a polovina z nich si sedá ke konzoli na 3-4 hodiny každý den. Nejvíce frčí střílečky, závody a RPG. Třetina uživatelů Live hraje tituly pro příležitostné hráče nebo MMO.

Pokud by se takový průzkum konal v České republice, co byste odpověděli vy? Kolik korun asi tak průměrně utratíte za hry měsíčně nebo ročně?

Read this next