If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Kompilace datadisků Dishonored v češtině přišla do obchodů

Za výhodnější cenu než běžně na Steamu, kde došlo k nápravě nákupu z českých IP adres.

Vlastní zpráva - Ještě v březnu jsme si pokládali řečnickou otázku, jestli si Češi vůbec někdy zahrají datadisky pro tuto oceňovanou akci od Arkane. Od té doby se mnohé změnilo.

Dnes Cenega vydala do domácích obchodů krabicovou kompilaci Dishonored DLC Pack, která zahrnuje dva přídavky: ten první menší Dunwall City Trials a především dubnový The Knife of Dunwall, který si z naší recenze odnesl devítku.

Druhý singleplayerový přídavek The Brigmore Witches, který zakončí poněkud rozdělený příběh záporňáka Dauda, vyjde až někdy koncem léta nebo na podzim, kvůli čemuž na něj asi Cenega nechtěla čekat. Bude předveden začátkem srpna na QuakeConu a zatím nevíme, jestli i ten se v ČR dočká krabicové reedice, spíš bychom si tipli jeho zařazení až do případné GOTY reedice.

Obě výše zmíněné DLC jsou v češtině, do níž Cenega investovala nemalé prostředky a přesto je cena kompilace 299 Kč. To je méně, než kolik v minulosti stály obdobné přídavky např. pro Skyrim či Fallout, které rovněž obsahovaly jen kódy pro download z internetu, nikoli DVD s hrou. I to je o stovku méně, než kolik obě DLC běžně stojí na Steamu (10+5 eur = 400 Kč), ačkoli teď tam jsou krátkodobě o pár desítek korun lacinější díky letním slevám (do 22.7.).

Apropo Steam: možná nevíte, že na něm na jaře došlo k nápravě dlouho zaseklého problému, tzn. že z české IP adresy se už normálně dají koupit všechna poslední DLC od Bethesdy (např. Rage pořád ne), které jsou často i v češtině, ačkoli tyto uváděné údaje někdy bývají mylné.

Cenega k tomu dnes na dotaz Eurogameru pouze zopakovala, že vztah mezi Steamem a Bethesdou jde úplně mimo ní a nemá šanci nabídku na digitální distribuci Valve jakkoli ovlivnit. Ale za nedávnou nápravu situace je prý ráda, protože ji to někteří lidé pořád předhazovali.

Starší sestřih z prvního datadisku pro Dishonored

Tagged With

Comments