If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Konami chce předělat Metal Gear Solid

Nemá to být jen obyčejný HD remake.

Klasika z nejklasičtějších, úplně první Metal Gear Solid z PlayStationu, se možná dočká předělávky. Ale nemá to být jen tradiční zlepšení grafiky a předělání do HD verze. Konami chtějí upravit i příběh a hratelnost.

Někteří si jistě ťukali na čelo když zjistili, že v nadcházejícím Metal Gear Solid HD Collection nebude první díl. Kolekce bude obsahovat Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty, Metal Gear Solid 3: Snake Eater a Metal Gear Solid: Peace Walker. První díl ale záhadně chybí. Proč?

"Pochopitelně jsme ho tam chtěli zařadit a udělat tak z toho kompletní kolekci. Avšak jak sami jistě víte, Metal Gear Solid je hra z PS One a má tak velmi, velmi málo polygonů, řekl Eurogameru kreativní producent Kojima Productions Yoshikazu Matsuhana.

Pouhá konverze hry do HD by podle Matsuhany neměla smysl, protože hra je na tohle až příliš stará. Když už by se studio pustilo do Metal Gear Solidu, chtěli by prý upravit i hratelnost a dokonce i samotný příběh.

"Nebyl by to tak pouhý remaster, ale spíše reimaginace. Chtěli bychom to někdy udělat, ale zabere nám to víc času. V současné době to tedy neřešíme," uzavřel Matsuhana.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Metal Gear Solid

PS3, PSP, PS1, PC

Metal Gear Solid HD Collection

PS3, Xbox 360, PlayStation Vita

Related topics
About the Author

Adam Homola

Contributor

Comments