If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Konami uklidňují: Metal Gear pokračuje. Ale už s jinými vývojáři

Kojima jen dodělá The Phantom Pain.

"The Phantom Pain bude posledním dílem MGS a poslední hrou, kterou si od těch ošklivých Konami koupím," křičí všichni na sociálních sítích po čtvrtečním úniku informací o interní válce a není se co divit.

Výrobce byl proto donucen učinit oficiální prohlášení, aby znepokojenou veřejnost uklidnil a aby to ve výsledku neohrozilo odbyt zářijové akční hry.

Ve společně podepsaném komuniké od Konami a Hideo Kojimy se píše, že legendární designér "bude na 100% odhodlán dokončit Metal Gear Solid 5, že to bude jeho nejlepší hra" a že se zkrátka není čeho bát.

Zároveň tam ale není ani slovo o tom, že by spolupráce obou pokračovala dál. Namísto toho už pouze sama japonská firma oznámila, že jen ona bude pokračovat se sérií Metal Gear. Resp. že už se rozhodla začít tvořit nový díl Metal Gear (ne Solid), což může být něco jako třeba odbočka Revengeance. Na základě toho se logicky vyvodilo, že cesty Kojimy a Konami se na podzim rozdělí, ač to tam není přímo doslovně potvrzeno.

Ještě jasnější to je z této větičky Konami: "Budeme shánět nové vývojáře, kteří povedou vývoj Metal Gear. Ti, které tato nabídka zajímá, nechť se ozvou přes naši náborovou stránku."

Fanouškům MGS se zejména nelíbí to, že z japonské homepage nechali Konami odstranit podtitul "A Hideo Kojima Game". To samé se stalo i na oficiálních plakátech The Phantom Pain (důkaz) a dokonce i u materiálů ke starším dílům série, což se jeví přinejmenším neprofesionálně, protože tato díla už tvůrci nikdo neupře.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, PC

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments