If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Konec Battle.net, Blizzard nechce mást hráče

Jen názvu.

Zvláštní věc došla po dobrých dvaceti letech Blizzardu. Uvědomil si, že udržování identity Battle.net pro jeho síťové a online služby je vlastně kontraproduktivní.

Původní vzhled Battle.net

To, co bylo spuštěno poprvé v roce 1996 s příchodem prvního dílu Diablo, tak bude posláno k ledu. Samozřejmě jen název, nikoli infrastruktura jako taková, ta bude běžet dál, jen se pro ni bude dál používat už název studia - tedy "síť Blizzardu" nebo "služby Blizzardu". Ostatně už se to děje nějaký čas, viz produkty jako Blizzard Streaming či Blizzard Voice.

"Když jsme Battle.net spustili, byl to novátorský koncept a připadalo nám správné, aby měl vlastní specifický název, díky čemuž se nám tehdy hráčům lépe vysvětlovalo, o co jde. Nicméně postupem času se ukázalo, že někteří v tom mají hokej a už není dále efektivní udržovat dvě separátní identity, pod které vše spadá - Battle.net a Blizzard.

Dnes je dle firmy už úplně běžné, že hry mají zabudovanou multiplayerovou podporu a funkce, takže už netřeba udržovat další název pro samotnou síťovou technologii. Smazání Battle.net ze světa má proběhnout v příštích pár měsících.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments