If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Konzolové Champions Online zrušeno

Vyšlape cestičku až někdy Blizzard?

Dokud neprorazí někdo velký jako Blizzard, nebude žánru MMORPG na Xboxu 360 přáno. Než někdo vyšlape cestičku, obvykle to skončí dodatečným zrušením konzolové verze dané hry. Po Age of Conan nebo Final Fantasy XIV pouze na PS3/PC potkal stejný osud superhrdinské MMORPG Champions Online.

"Momentálně nemáme žádné plány vytvořit konzolovou verzi Champions Online. Veškeré síly soustředíme na podporu PC verze," potvrdil provozní ředitel Cryptic Studios to, co se všeobecně očekávalo.

Champions Online pro PC vyšlo v září 2009 a jeho průměrné hodnocení se zastavilo na 72%. Ještě vloni na jaře se s verzí pro X360 počítalo na pozdější uvedení, ale pak přišel zlom.

"Microsoft je mamutí společnost a než se tam dají věci do pohybu, tak to trvá. Jiné vysvětlení pro to nemám," uvažuje nahlas Jack Emmert z Crypticu.

Důvodů pro odpískání xboxových verzí oznámených onlinovek, jako byla Age of Conan, může být řada: nedohodnutí se na rozdělení podílu z měsíčních poplatků, neochota nebo komplikace při zajištění technického zázemí pro servery, vyhnití celé záležitosti nebo orientace Microsoftu jiným směrem po dřívějších personálních změnách.

Comments