If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Activision chtěli mít z Amigy konzoli

Nejenom o přehmatech z minulosti.

Kontroverzní šéf společnosti Activision Blizzard - Bobby Kotick, promluvil minulý týden u příležitosti každoročního DICE Summitu, přičemž v rámci své řeči připomenul řadu zajímavých záměrů a pochybení z předešlých let.

Do první kategorie se přitom řadí úmysl z roku 1987, kdy Kotick chtěl odkoupit Commodore a tehdejší herní platformu Amiga 500 koncipovat jako dedikovanou konzoli, tedy bez klávesnice a myši. Kotick se domníval, že tenhle tah by zastínil veškerou konkurenci, počítaje v to také NES od Nintenda. Od tohoto neúspěchu se ovšem odrazil dále, ke snaze o vybudování videoherní společnosti.

Do druhé kategorie (ona pochybení) se pro změnu řadí neodkoupení firmy Maxis, kde Will Wright již připravoval budoucí šlágr jménem The Sims, byť tehdy ještě pod názvem Jefferson. Podobný krok vedle si v Activision ještě zopakovali v případě licence na Guitar Hero, se kterou ale nezískali původní tvůrce z Harmonix, s nimiž by - dle Koticka, patrně dosáhli lepších výsledků. Jakkoliv se zprvu zdálo, že nápady Harmonix nejsou komerčně realizovatelné…

Celý souhrn si pak můžete přečíst na téhle stránce.

Tagged With

Comments