If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Koupili si krabicovku Rollercoaster Tycoon World, která je k ničemu

Fiasko + obsah Early Access.

Asi by to nebyli Atari a jejich partneři béčkové kategorie, kdyby nezkazili úplně všechno, co se dá.

To takhle jdete do kamenného obchodu s hrami v Německu a překvapivě tam najdete krabicovku Rollercoaster Tycoon World, která se dá normálně zakoupit za plnou cenu, aniž by se na internetu dosud psalo o datu vydání.

Lidé, kteří si hru pořídili, zjistili, že se v krabičce nachází pouze aktivační klíč pro Steam, ale ten se nedá použít, což vyústilo ve stížnosti ve fórech a negativní recenze na Amazonu, který pak zastavil prodej.

Německý distributor AkTronic se v reakci na fiasko omluvil na Facebooku a vysvětlil, že se musí počkat do 31. března, od kdy teprve hra půjde aktivovat na Steamu, tzn. dal ty prázdné krabičky na trh o týden dříve, než měl.

Až den poté Atari oficiálně na Steamu oznamují, že Rollercoaster Tycoon World má datum vydání 30. března, ale bude to stále jen Early Access verze (za pálku 46 eur - 1250 Kč), nikoli finální/ostrá hra, což na té krabičce jaksi zapomněli uvést.

Co bude tato verze hry zatím umět, ptáte se? "Počáteční sadu scénářů, deset různých typů horských drah i s kamerou, třicet jiných kolotočů, čtyři témata (sci-fi, dobrodružné, westernové a generické), deformovatelný terén i vodu, mód kampaně, Sandbox režim a plnou podporu sociálních funkcí či importu kteréhokoli objektu do hry.

Pokud si někdo tento dlouho odkládaný reboot simulace zábavního parku objednal na homepage a není spokojen s tím, že dostane pouze Early Access, má na refundaci jediný den, do 31. března. Do budoucna Atari slibují přidat editor scénářů, mini a temné atrakce, stavění plotu, změnu počasí, vlastní hudbu či vylepšit grafiku a optimalizaci. O uvedení krabicovky v jiných regionech teprve budou jednat s lokálními partnery.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments