If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Krabicovky do dvou až tří let skončí, myslí si tvůrce Jurassic World Evolution

Koronavirus to akceleroval.

Davida Brabena nejspíš znáte, je to zakladatel a šéf britského studia Frontier Developments, podepsaného pod Elite Dangerous, Jurassic World Evolution, Planet Zoo, Planet Coaster či F1 manažeru.

Podle něj se éra krabicových her chýlí ke konci a potrvá už jen dva až tři roky, než vymřou úplně.

Prohlásil to na dnešní konferenci Investment Summit Online, o níž reportují kolegové z GamesIndustry.

"Během povinné karantény a pandemie jsme zaznamenali akceleraci přechodu z krabicovek na digitální verze. To je dobře. A také máme nesmírné štěstí, že jsme zrovna v branži, které COVID-19 po finanční stránce pomohl. Prodeje se zvýšily a hráče v našich hrách udržíme i později, když se restrikce uvolní," říká.

Tak úplně s ním nesouhlasí Strauss Zelnick, CEO vydavatele Take 2. Nepředpokládá, že by krabicovky úplně zmizely, ani by si to prý nepřáli.

Pandemie prý pomohla herní scéně i v tom, že si spousta lidí koupila konzole, aby se doma nenudili. A jakmile se jednou stanou hráči, už jimi prý zůstanou natrvalo.

Na konferenci také zaznělo srovnání mezi herním a filmovým průmyslem: zatímco seriály či filmy se dočasně přestaly vyrábět, do her byli tvůrci stále schopni dodávat nový obsah, a digitální distribuce zařídila, že nebyly žádné bariéry v doručení obsahu koncovým zákazníkům, na rozdíl od filmů v kinech.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments