If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Krabicovky meziročně klesly o 13 procent

Viníkem i silné hry z 2015.

Pro kamenné obchody špatná zpráva, ale asi nic objevného, co by dosud nevěděli. Krabicové hry ve Velké Británii vloni opět o něco ztratily na významu.

V počtu prodaných kusů došlo ve 2016 k meziročnímu poklesu o 13,4 procenta a v tržbách o 13,8 procenta.

Pořád to však jsou čísla, o kterým se našemu piditrhu může jen zdát: celkem 23,7 milionu kusů her a tržby z nich 776 milionů britských liber.

Statistiku zveřejnil auditor GfK, který to částečně svedl na konec verzí pro X360 a PS3. Stoupaly pouze krabicové hry pro PS4 a 3DS, upozornilo sesterské GamesIndustry.

Viníkem jsou i jednotlivé hry z loňského podzimu: fyzických kusů Call of Duty Infinite Warfare se v Brtitánii prodalo o třetinu méně než o rok předtím Black Ops 3.

U Bethesdy zklamal odbyt krabicovek Dishonored 2 (Alza.cz) oproti Fallout 4, stejně jako u UbiSoftu selhaly Watch Dogs 2 ve srovnání se zájmem o Assassins Creed Syndicate o rok předtím (tehdy 500 tis.).

Microsoft zase jistě řeší, proč Gears of War 4 nedosáhlo na čísla Halo 5 z Vánoc 2015. A v zasedačkách Square Enix hledají příčinu, proč (jen decentně úspěšné) Final Fantasy 15 zaostalo za výsledky Just Cause 3. Otázkou je, jestli za všechny tyto poklesy nemůže spíš přechod hráčů na digitálně distribované verze, což je dost možné...

Gratulovat si z obrů mohou vlastně jen v EA, jejichž FIFA 17 v odbytu krabicovek dokázala držet krok s FIFA 16. To samé platí pro prodeje Battlefield 1 (milion kusů jen v Británii!) srovnatelné se Star Wars Battlefront (tomu ovšem stačila kratší doba).

Comments