If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Krabicový Resident Evil 3 na polovině kusů co před rokem dvojka

Důsledek zavřených obchodů v Británii?

Jelikož bylo lidem nařízeno zůstat doma a policie ve Velké Británii je mnohem přísnější než u nás s vyžadováním dodržování pravidel a pokutami, docela to dává logiku. Když k tomu přičtete, že spousta kamenných obchodů s hrami tam musela být zavřena, nelze se asi tomuto výsledku tolik divit.

Krabicovka Resident Evil 3 remaku zřejmě doplatila na opatření kvůli šíření koronaviru. Prodalo se ji totiž o polovinu méně kusů než před rokem předělávky Resident Evil 2, zjistili kolegové z GamesIndustry.

Z toho všeho lze odvodit, že nejspíš tentokrát frčela mnohem více digitální verze, ale data o počtu downloadů bohužel nejsou k dispozici, ani se Capcom zatím nepochlubil oficiálními čísly.

Jinak nevidíme moc jiných důvodů, proč by se trojce mělo dařit méně než dvojce, když sklízí opět nadšené ohlasy a publikum zatím nepůsobí, že by se tímto námětem přejedlo (a výrobce sonduje, zda chcete více remaků). Naopak jsme předpokládali, že její by mohl být spíš větší než minule.

Domácí karanténa ve Velké Británii jinak prodejům krabicovek velmi přála: za poslední tři týdny se jich tam prodalo milion kusů, což je ve srovnání s ČR neuvěřitelné číslo.

Z toho minulý týden 350 tisíc kusů fyzických her, drobný mezitýdenní nárůst, ale značně více než obvyklých 150 tísíc kusů.

Tagged With

Comments