If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Kritika Wii MotionPlus nástavce

Mohl tu být dříve a nebo ne?

Wii MotionPlus příslušenství, vylepšující dále přesnost na pohyb citlivého ovladače wiimote, se stalo předmětem logické kritiky. Nejdůraznějším argumentem byla skutečnost, že příslušenství mělo být součástí dřívějšího startu konzole Wii a už od začátku nabídnout plnohodnotnou zkušenost s hraním k tomu určených her.

Shigeru Miyamoto však Nintendo obhajuje s tím, že pro vypuštění příslušenství zpřesňujícího činnost wiimote až takhle po letech vedly různé, zcela objektivní důvody. V první řadě mluví o evoluci, o faktu, že v roce 2006 nebylo technologicky možné přijít s Wii MotionPlus nástavcem v žádané a potřebné kompaktní velikosti. A přijatelné ceně. Navíc připomíná, že žádná z Wii her Wii MotionPlus přímo nevyžaduje.

Ale málo platné, gyroskopická technologie tu byla dávno před Nintendem a při téhle firemní strategii, mající příliš očividný obchodní cíl, bychom se za další roky mohli nadít dalšího podobného nápadu se stejnou argumentací a úmyslem vytáhnout ze zákazníků další drobné navíc. Další názor, prosím!

Tagged With

Comments