If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Krize exkluzivit pro Xbox One?

Insider se svěřil s obavami.

Po včerejším zrušení Scalebound se dnes nediskutuje o ničem jiném než o politice Microsoftu a jeho oslabeném lineupu her pro letošní rok, který začíná zaostávat za PS4 exkluzivitami.

Respektovaný insider Shinobi602, který o všem věděl dopředu, si posteskl nad tím, že xboxovým exkluzivitám v tuto chvíli chybí pořádné singleplayerové příběhové hry. Když si vezmete, co zbylo, jsou to převážně onlinovky: State of Decay, Sea of Thieves, Crackdown (prý také s problémy ve vývoji, i když ne tak dramatickými) či Forza Motorsport 7.

"Pokud Microsoft někde nemá v ústraní schovaná vlastní studia dělající tajné projekty (jako že asi ne), jsem velmi zvědav, s jakými překvapeními by se v současné situaci mohl vytasit na veletrhu E3. Ano, na Halo 6 si lze vsadit, ale tahle série zažívá pokles, stejně tak se Gears of War 4 prodávají méně než minulé díly - resp. ne tak dobře, aby se z toho dlouhodobě dalo vydržovat velké studio s mnoha pracovníky a vysokým rozpočtem."

Shinobi602 pochybuje, že by Microsoft sehnal nějaké exkluzivity od třetích stran (ostatní vydavatelé), pokud neposkytne Xboxu spoustu peněz, které by mohl rozházet na všechny strany, jako to udělal třeba u prvního Dead Rising či Rise of the Tomb Raider. To, co se nyní děje, je prý pravým opakem toho, co fandové opěvovali na Philu Spencerovi v roli šéfa herní divize...

"Pořád jen vaří z oznámení v 2013 a 2014, hry jsou rušeny a studia zavírána. Jsem velkým fanouškem Xboxu od úplného začátku, ale budoucnosti moc nevěřím. Scorpio nic nezmůže, pokud nebude mít pořádný software, na kterém se pořádně prodá," zakončil úvahu insider. Má podle vás pravdu nebo se šeredně plete?

Comments