If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Které vlastnosti nextgen konzolí lákají hráče nejvíce a nejméně?

Výsledky průzkumu.

Na osm tisíc respondentů vyzpovídala anketa od ISFE a GameTrack od Ipsos ve spolupráci se sesterským serverem Gamesindustry.biz.

Ptala se obyvatel zemí západní Evropy, které vlastnosti nadcházející generace konzolí je zajímají nejvíce. To může být důležité i pro Microsoft a Sony, aby věděli, na čem by mohli prioritně postavit marketing PlayStation 5 a Xbox Series X.

Hezčí grafiku od nextgenu očekává 68 procent dotazovaných, přičemž pokud by se skupina omezila jen na konzolisty, bylo by to téměř 80 procent z nich.

Jediná další vlastnost, která se tomu přiblížila, jsou kratší nahrávací časy, s 63 procenty.

Parodie

Naopak podpora rozlišení 8K tolik lidí netankuje, uvítalo by ji pouze 40 procent respondentů. To už je více braly jiné věci, jako pohybové ovládání, zpětná kompatibilita a možnost hrát fyzikální tituly.

Za nepříliš zásadní funkce označil vzorek schopnost streamovat hry z internetu (44 procent) a neherní aplikace (41 procent).

Nejmenší zájem u příštích konzolí sklidila podpora virtuální reality (37 procent) a handheld módu hraní po vzoru Nintendo Switch.

Zejména hráče v Německu tyhle věci vůbec neberou, když tam je považuje za důležité jen čtvttina či třetina hráčů. Naopak nejpokrokovější a nejotevřenější podobným trendům jsou ve Velké Británii, kde streamované hry dosáhly nejvyšších výsledků oproti evropskému průměru (více zde).

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments