If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Kvůli intru Spider-Mana zavřela Sony kiosek v Petrohradě

Podívejte se - takhle vymakaný New York jste ještě neviděli.

Nezvyklá věc se přihodila na veletrhu VK Fest v ruském Petrohradě.

Sony tam měla oficiální kiosek, kde dovolila návštěvníkům hrát Spider-mana (Alza.cz). Kupodivu to nebylo nějaké omezené novinářské demo, nýbrž plná verze, která jen na PS4 vyjde až začátkem září.

Když to někteří zjistili, začali úvod hry postupně natáčet a nahodili ho na Reddit, kde to vzbudilo velkou pozornost fanoušků, ačkoli to samé bylo ukazováno i na nedávném Comic-Conu, kde však platil přísný zákaz jakéhokoli záznamu.

Sony si toho samozřejmě okamžitě všimla a v důsledku toho se rozhodla raději kiosek s hratelnou verzí v Petrohradě úplně zavřít, aby předešla dalším problémům a únikům:

Proč je kolem toho takové haló, ptáte se? Protože to je ryzí AAA hra, která patři mezi ty nejočekávanější z podzimu. Nahrávka zaujala hned několika věcmi:

  • Plynulý přechod z renderovaného intra do hraní (když pavoučí muž skočí z okna svého apartmánu), bez jakéhokoli loadování či změny vysoké kvality grafiky
  • Odhalení klasického obleku hrdiny, který perfektně ladí s okolním prostředím
  • Propracovanost rozlehlého New Yorku (Manhattanu), jaká tu v takové vertikální podobě asi ještě nebyla, i s rušným životem na ulicích pod vaším houpáním na sítích (OK, GTA IV, myslíme na tebe)
  • Boje velmi podobné Batmanovi, i s tím nepříjemným "klouzáním", když jsou na scéně dva protivníci naráz
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments