If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Kyberpunkový spisovatel dělá s EA

Pracuje na třech hrách - že by Syndicate?

Richard Morgan, který je asi nejznámější díky své kyberpunkové sci-fi knize s názvem Altered Carbon, na svém blogu prozradil, že spolupracuje s Electronic Arts jako konzultant na jejich třech připravovaných hrách.

Jak sám prozrazuje, jejich spolupráce započala už někdy před rokem, kdy mu napsal email John Miles z EA. Po schůzce s ním a dalšími dvěma lidmi z EA se dohodli, že jim Richard Morgan napíše scénář k projektu, který už byl rozjetý. A také, že bude působit jako konzultant u několika dalších projektů.

Richard Morgan sice neprozradil, o jaké projekty jde, ale dá se docela dost z jeho náznaků usuzovat. John Miles nedávno spolupracoval s partnery EA, kterými jsou například vývojáři stojící za Crysis nebo Starbreeze. Morgan navíc prozradil, že bude v rámci této dohody co nevidět cestovat do Berlína. Poblíž kterého samozřejmě sídlí Crytek (jsou ve Frankfurtu), výrobci hry Crysis. Že by Morgan pracoval právě na této sérii? Nebo jsou i jiné možnosti. Crytek nedávno koupil vývojářské studio Free Radical, kteří vlastní sérii TimeSplitters.

Jistá spojitost ale může být i s vývojáři Starbreeze. Ti sice v současnosti pracují na další hře s Jasonem Bournem, ale už od počátku tohoto roku se mluví o tom, že EA hodlá oprášit Syndicate a právě o Starbreeze se mluví jako o možných vývojářích.

Comments