If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Přídavek pro Left 4 Dead PC zdarma

Majitelé Xboxu za něj Microsoftu zaplatí.

Chet Faliszek z Valve se svěřil Eurogameru, že chystaný stažitelný přídavek do prvního dílu Left 4 Dead bude zpoplatněný pouze a jen na přání Microsoftu - tedy že platit budou majitelé Xboxu 360, protože nemají jinou možnost, zatímco PCčkoví hráči totéž dostanou zadarmo.

"Máme svoji vlastní platformu a tou je Steam, ale Microsoft je v tomhle ohledu konkurence a chce, aby se u něj za věci platilo," řekl nám Faliszek, když jsme se snažili zjistit, proč za Left 4 Dead: Crash Course bude třeba zaplatit 560 MP.

A proč se totéž nevztahovalo na první přídavek do hry? Faliszek to jistě neví, ale uvažuje asi správným směrem: "Pomohli nám vydat první přídavek zdarma, ale pak se na to asi podívali s odstupem a řekli si - ale to není fér vůči ostatním, aby to mohli dělat Valve a nikdo jiný."

"Rozhodně to není tak, že bychom si řekli: 'Proboha, potřebujeme nutně nějaké peníze, takže teď to zpoplatníme,' protože kdyby to tak bylo, budeme chtít peníze i za stažení přídavku pro PC. Prostě musíme hrát podle pravidel Microsoftu."

Crash Course do jedničky přidá novou kampaň designovanou převážně pro mód Versus, ve kterém jde souboje nakažených s přeživšími odehrát během půl hodinky, zatímco v původních kampaních No Mercy, Dead Air, Death Toll a Blood Harvest to trvalo dvě hodiny.

Podle Cheta Faliszeka by mělo být Left 4 Dead: Crash Course k dispozici ještě během září, Valve se ale zatím nevyjádřili k jeho případné kompatibilitě s plánovaným druhým dílem.

Comments