If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Leden v USA: PS4 téměř dvojnásobek co Xbox One

Plus další statistické údaje o odbytu a žebříček.

Když Microsoft uvádí svou tiskovou zprávu titulkem o počtu hodin strávených hráči, ani skoro nemusíte číst dál, protože je to jasný znak, že daný měsíc v USA prohrál, na rozdíl od opaku v prosinci.

Yusuf Mehdi se to jako správný korporátní prezident marketingu samozřejmě snaží zaonačit tak, aby to vypadalo jako výhra, a má pro to docela pádné argumenty: Xbox One v lednu šel na odbyt více než dvakrát lépe než svého času Xbox 360 za shodné období. Neodiskutovatelným úspěchem je též prodej 2,2 milionu kusů her (47% tržní podíl), což je prý nejvíce ze všech platform daný měsíc. Průměrně si tam jeden majitel Xbox One koupí 2,7 her.

PlayStation 4 si v USA za leden užívá vítězství. Podle nepotvrzených zdrojů, na něž odkázal moderátor Geoff Keighley, se prý PS4 prodal téměř dvojnásobek toho co Xbox One. Zrcadlově se opakuje situace s odbytem verzí Tomb Raider: Definitive Edition.

Přesné počty konzolí zatím ani jedna firma oficiálně nesdělila (asi se není čím chlubit), dají se však vypočítat na základě historických údajů, konkrétně dle 856 tisíc prodaných Xboxů 360 na přelomu let 2005/06. Z toho při zohlednění známých dat za podzim vychází, že Xboxu One se v USA za úvodní měsíc roku nezvykle s pěti týdny prodalo pravděpodobně jen okolo 150 tisíc kusů, čili výrazný propad oproti 900 tisícům předešlé dva měsíce po startu.

Ten se ostatně týká i tržeb celého herního průmyslu, protože meziročně chyběly loňské hity jako DMC či Ni No Kuni: Wrath of the White Witch. Nejžádanější hrou měsíce zůstalo Call of Duty: Ghosts, následované NBA2K14, BF4, AC4 a GTA5. V tabulce níže si mimochodem všimněte, že PS4 byla nejžádanější verzí u většiny multiplatformních her v TOP 10:

Potěšeno je jinak Nintendo díky růstu zájmu o Wii U software o 16 procent oproti lednu 2013. Sony se zase chvástá, že kombinované prodeje PS4 a PS3 překonaly všechny ostatní platformy.

Comments