If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Left 4 Dead 2 má zákaz v Austrálii

Je prý příliš brutální.

V Austrálii jsou hodně přísní co se týče her. Kvůli Australanům se musely předělat některé aspekty ve Fallout 3 (třeba používání drog s názvy ze skutečnosti) a teď tam úplně zakázali prodávat také Left 4 Dead 2.

Australian Classification Board, která uděluje přístupnost hrám, totiž nedovolí na svém území prodávat hry, které mají vyšší než MA15+ označení a jsou tedy vhodné pro hráče starší patnácti let. Left 4 Dead 2 nedostal žádné označení, protože je podle komise spíše od osmnácti. Důvodem k tomu je "realistické a zběsilé násilí".

Australská pobočka EA, která měla hru distribuovat, celou věc potvrdila a teď zkoumají hodnocení komise a zvažují další kroky. Jako například cenzuru vytvořenou výhradně pro australskou verzi hry. Bude to ale asi složité, protože komisi se očividně nelíbí na Left 4 Dead 2 spousta věcí. Občas se dokonce zdá, že se jim nelíbí celý koncept, ačkoliv první díl této hry v Austrálii dostal přístupnost MA15+.

Komisi se nelíbí, že ono "realistické a zběsilé násilí" je směřováno na "infikované lidi, kteří se kvůli viru chovají nadmíru násilně." Nejhorší je podle komise používání kontaktních zbraní, které se ukazuje být nejbrutálnějším – sekyra, páčidlo, motorová pila nebo samurajský meč. Útok takovými zbraněmi způsobuje "velké cákance krve, odsekávání hlavy nebo končetin a další kontaktní zranění, které odhalují kosti nebo vnitřnosti".

Podle všeho ale byla část komise ochotna dát hře hodnocení MA15+, ale byli přehlasováni většinou.

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles