If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Left 4 Dead 2 fotorecenze

Experiment servíruje zážitky stravitelnější formou.

Žijeme v uspěchané době a spousta lidí nemá čas na čtení dlouhých článků. Tací obvykle časopis jen zběžně prolistují, kouknou se na verdikty a prolétnou obrázky nebo přiložené popisky. Text článku tací čtou jen výjimečně, když je hra nějak extrémně zaujme. Upoutat pozornost současného čtenáře, který disponuje nekonečnou studnicí informací a je jimi doslova přehlcen, stejně jako tisíci obrázky a videi, je docela těžké.

S tím vším na vědomí se pokoušíme o malý experiment s novým typem "článku". Přezdíváme ho leporelo nebo, srozumitelněji ale méně výstižně, obrázková recenze či fotorecenze. Myšlenka je jednoduchá až primitivní, avšak zatím ojedinělá - servírovat vám obsah stravitelnější formou. Pečlivě vybranou sadou vlastních obrázků s doprovodnými popisky od recenzenta, který do nich promítá své zkušenosti z hraní a tvoří přidanou hodnotu oproti běžné galerii. Nemají za cíl nahradit standardní textové recenze, představují k nim pouze alternativu mířenou na nezanedbatelnou část čtenářské obce:

Úvodní mise se zčásti odehrává v hořících místnostech - když na vás skočí Jockey a odjede do ohně, je s vámi konec.
Zatáhl mě Smoker a hrne se Charger - díky více druhům speciálních postav je hratelnost variabilnější a prostředí nebezpečnější než v jedničce.
Prodejna zbraní je ve hře jen na jednom místě. Je to ráj, protože si vyberete, co zrovna potřebujete. Následuje samozřejmě peklo.
V tomhle sporťáku unikáte v závěrečné úrovni první epizody, praktická ukázka Scavenge módu, v němž je úkolem sbírat kanystry s benzínem.
Úprk po horské dráze patří k nejlepším okamžikům hry, je zde vidět novinka v podobě laserového zaměřovače zlepšujícího přesnost.
Už jsem téměř mrtev a stále hodně daleko od bezpečí úkrytu. Další z nezapomenutelných momentů, kdy jsem se snažil prodrat na stadion.
Katana je asi nejlepší ruční zbraň, když ji mají dva a jdou proti davu zombie, vypadá to jako herní variace na finální scénu filmu Braindead.
Na rockovém koncertu je to maso, musíte přežít tři písničky a stovky zombie.
Hororovou atmosféru předchozího dílu přibližuje epizoda Swamp fever. V pozadí je vidět mezi kůly natažený Charger.
Konečně motorovka. Jako kovaného doomaře mě potěšila, jenom škoda, že dochází benzín a zraňujete spoluhráče.

About the Author

Pavel Oreški avatar

Pavel Oreški

Redaktor

Čas s hrami už počítám na dekády, neodmítám žádný žánr, zajímá mě hratelnost a originalita.

Comments