If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dva miliony Left 4 Dead 2 za 2 týdny

Dvakrát tolik co prvního dílu.

Valve se pochlubilo, že jejich horká akční novinka Left 4 Dead 2 prodala v celosvětovém měřítku na 2 miliony kusů a to během pouhých dvou týdnů na trhu.

K tomuto výsledku měly, dle viceprezidenta pro marketing Douga Lombardiho, napomoci pozitivní recenze a dobré předzásobení maloobchodních řetězců. Ač to z vyjádření není zcela zřejmé, bude řeč jak o krabicových edicích, tak digitální distribuci.

Je zajímavé, že se hodně dobře ujala X360 verze - aspoň dle vyjádření, že hru již hraje více než milion vlastníků předplaceného Gold účtu konzole X360 (možná chyba neúmyslně nadsazující beztak mimořádný výsledek?). A dále je ještě zajímavé, že dvojka si vedla více než dvakrát lépe, než svého času první díl, který se přitom objevil před rokem, a který měl dosud udat na 3 miliony kusů!

Valve logicky očekává, že Left 4 Dead 2 bude mezi největšími herními hity v listopadovém počítání amerického trhu. Blížící se stažitelné rozšíření by pak zase mohlo napomoci prosincovým statistikám.

A mimochodem, hra se možná trochu překvapivě ujala dokonce v dalekém Japonsku, kde po své premiéře pronikla do žebříčku mezi deset nejlepších titulů - jde o hitparádu zohledňující předminulý týden, končící 22. listopadu. Jakkoliv 28 tisíc prodaných kusů neznamená nějak závratné číslo a příslib, že by v tomhle regionu pomohla konzoli X360 pozvednout hlavu.

Comments