Skip to main content

Legendární Baldurs Gate se v něčem vrátí

Co veterán BioWare kutí, to je zatím otázkou.

Baldur's Gate byla jednou z těch, které příznivci klasik jmenovali v souvislosti s ochotou přispět na ně po vzoru adventury Tima Schafera, pokud by se je někdo schopný rozhodl oživit. Nyní se zdá, že přání možná přejde v realitu.

Na doméně BaldursGate.com se objevil neurčitý teaser s citací proroka ze světa Forgotten Realms a emblém lebky typický pro tuto legendární RPG sérii. Navíc, na pozadí jsou postavy z prvních dvou dílů Baldurs Gate z let 1998 a 2000.

Stránka GameBanshee tvrdí, že má jít o hru od firmičky Beamdog, kde působí veterán BioWare dříve pracující jako designér na Neverwinter Nights či prvním Dragon Age. Tento její spoluzakladatel Trent Oster oficiálně pouze uvedl, že oznámení něčeho je na obzoru, ale že se nejedná o nějakou reedici starých her na Steamu.

Obrázek z původní hry Baldurs Gate

Původní tvůrci Baldurs Gate vyrobili dnes již neexistující Black Isle Studios. Nicméně na nějaké nadšení je ještě brzy, protože klidně může jít "pouze" o iPad verzi Baldurs Gate, což by zapadalo do mozaiky s předešlým dílem těchto vývojářů, HD předělávkou MDK 2. Přeci jen, nebylo by oživení něčeho tak velkého jako plnohodnotné Baldurs Gate nad síly menší kanadské firmičky specializované na provoz portálu pro digitální distribuci?

Read this next