If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Legendární Transport Tycoon míří na mobily a tablety

Pro iOS a Android.

Nejslavnější dopravní strategie všech dob z roku 1994, kterou komunita okolo OpenTTD vyšperkovala do nebývalých rozměrů a na PC je už delší dobu ke stažení zdarma (pozor, i dnes velmi návyková), přijde nově také na mobily a tablety.

Transport Tycoon ve verzích pro operační systémy iOS a Android vyjde někdy koncem letošního roku, takže budete moci spravovat své dopravní impérium i na cestách. Mělo by jít o "definitivní" verzi, což lze chápat ve smyslu, že bude co do funkcionality/obsahu kompletní nebo tou poslední vznikou.

Důležité je, že na konverzi pro dotykové ovládání dohlíží samotný tvůrce originálu, Chris Sawyer, který má na kontě i neméně úspěšný Rollercoaster Tycoon o zábavních parcích.

Další informace zatím nemáme k dispozici, zejména jestli půjde o placený titul nebo Free-2-Play, o což si takový typ hry s možností dokoupit další typy vlaků, kolejnic nebo autobusů vyloženě koleduje a bylo by divné, pokud by nešlo o F2P. Více bychom se ale měli dozvědět během dneška na TransportTycoon.com společně s oznamovacím videem, které nahradí nynější teaser:

Comments