If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

LEGO Harry Potter oficiálně

Vyjde příští rok a pokryje první čtyři díly.

Co si budeme namlouvat: že se chystá LEGO Harry Potter je známá věc už od března, kdy to vynesl jeden z animátorů vývojářského studia Traveller's Tales. Ti jsou podepsaní pod úspěšnými legovými verzemi Hvězdných válek i Indiana Jonese a není proto důvod je podezírat, že by nezvládli tak atraktivní látku, jako je jedna z nejprodávanějších knižních ság všech dob.

Plným názvem se bude jmenovat LEGO Harry Potter: Years 1-4, což odkazuje ke skutečnosti, že hra obsáhne dějovou linku všech čtyř prvních knih/filmů: Kamene mudrců, Tajemné komnaty, Vězně z Azkabanu a Ohnivého poháru.

Ve hře budete moci přepínat mezi třemi hlavními postavami, tzn. Harrym a jeho kamarády Ronem a Hermionou. Na kouzelnické škole v Bradavicích budete chodit na přednášky, učit se kouzlit, míchat lektvary, hrát Famfrpál a také sbírat body pro svoji kolej.

Z konkrétních lokací se podíváte do slavné Příčné ulice, Zapovězeného lesa i do vesnice v Prasinkách.

Více o hře napoví debutový teaser, který najdete na našem Eurogamer TV.

Oficiální tisková zpráva neupřesňuje platformy, většinou ale legové hry vychází na všem možném. Výjimkou budiž před pár dny oznamený LEGO Indiana Jones 2, který se zřejmě vyhne PC - zda ale podobný osud čeká i Harryho Pottera, jehož legová verze vyjde příští rok, je zatím ve hvězdách.

Comments