If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Letošní Vánoce prý bude frčet PS4 Pro

Odhaduje to Sony.

Dosud prý nejvýkonnější model PlayStation 4 s podtitulem Pro (Alza.cz) brzdil nedostatek kusů, přesto každý pátý prodaný kus byl tenhle model a když 40 procent majitelů Pro jsou ti, kteří upgradovali ze standardní verze.

Od letošních Vánoc Sony očekává, že bude již disponovat dostatečnými zásobami, takže dopředu odhaduje, že PS4 Pro bude hodně frčet a má být pro firmu "velmi důležitá".

Možná to říká i kvůli tomu, že na podzim počítá s jejím zlevněním, aby podtrhla větší výhodnost oproti dražšímu Xbox One X, leč zatím to nepotvrdila a dopředu samozřejmě ani nepotvrdí.

"Předpokládáme, že počet prodaných Pro vůči standardní PS4 postupně poroste. Do této chvíle jsme o Pro moc nemluvili, když nebylo co prodávat, ale to se změní a těšíme se na hodně prodaných kusů," řekl pro sesterské GamesIndustry marketingový a prodejní šéf Jim Ryan.

O nabídku exkluzivních her se nebojí, když v řádu pár měsíců dorazí Uncharted 4: The Lost Legacy či Gran Turismo Sport. Vzkříšení Nintenda se Switch jinak považuje za dobrou věc pro celý herní průmysl.

Comments